Нерідко пацієнти звертаються до лікарів для діагностики та лікування геморою вже після того, як кілька тижнів, місяців або навіть років зазнають неприємних симптомів. Однак, це велика помилка. Оскільки своєчасна консультація фахівця на https://cityclinic.com.ua/ua/likuvannya-gemoroyu та постановка діагнозу дозволяють розпочати лікування на початкових етапах. І домогтися швидкої ремісії захворювання.
Наскільки ефективним є лікування геморою на початкових етапах.
Перша та друга стадія геморою характеризуються не сильним болем, який помітно впливає на якість життя: заважає займатися фізичною активністю, може супроводжуватись у тому числі кровотечею з анального отвору тощо.
Початкові етапи відзначаються хіба що незначним дискомфортом, печінням. Кровотеча при дефекації може виникати хіба що у випадках запору. Тобто від сильної напруги судин.
І вже на цьому етапі необхідно звернутися за допомогою до фахівця. Оскільки на початкових етапах лікування геморою вважається одним із найбільш простих та ефективних. Дозволяє уникнути консервативного втручання, зупинити прогресування симптомів базовими медикаментозними засобами та корекцією способу життя.
Чим раніше буде виявлено проблему та розпочато лікування, тим більша ймовірність уникнути ускладнень і повернутися до нормального способу життя. Важливо пам’ятати, що своєчасне звернення до лікаря допоможе визначити точний діагноз, адже подібні симптоми можуть бути характерними й для інших захворювань. Тому не варто займатися самолікуванням або відкладати візит до фахівця.
Особливості лікування геморою на початковій стадії
Виділяють кілька методів лікування геморою на початковій стадії хвороби:
- Консервативне чи медикаментозне лікування. Сюди відносяться гелі, свічки або мазі, що мають знеболюючий і відновлюючий ефект. А також знімають запалення, свербіж, застій крові в гемороїдальних вузлах.
- Корекція способу життя. Лікар дасть всі необхідні рекомендації щодо раціону (віддавайте перевагу продуктам з клітковиною), а також оптимальній для вас фізичній активності. Регулярне фізичне навантаження у тому числі ходьба, плавання, вправи для тазового дна покращують кровообіг та знижують застій.
У більшості випадків малоінвазивне та хірургічне втручання на початковому етапі лікування геморою не потрібно. Однак, якщо перші два підходи не допомагають, лікар може призначити інфрачервону коагуляцію або лікування латексними кільцями. Тут все індивідуальне. Фахівці Сіті Клінік розробляють тактику лікування для кожного окремого пацієнта, ґрунтуючись на вашому стані та самопочутті.